3KE4
Γενικά Κοινωνικές Πολιτιστικές Σχολείο

Erasmus+: 3η κινητικότητα στη Λιθουανία

Ολοκληρώθηκε η 3η κινητικότητα των εκπαιδευτικών του 4ου Δ.Σχολείου Φαρσάλων στο Sirvintos της Λιθουανίας στο πλαίσιο του Erasmus+ ΚΑ229project με θέμα «Win-winconflict». Οι εκπαιδευτικοί Καραγεωργίου Αφροδίτη, Δημητρόπουλος Δημοσθένης και Νταραγιάννης Ιωάννης,που αποτελούν την παιδαγωγική ομάδα του 4ουΔ.Σχολείου, ταξίδεψαν στην Λιθουανία κατά το διάστημα από 25-10-2022 έως 1-11-2022 προκειμένου να επιμορφωθούν στο θέμα της αποφυγής των ενδοσχολικών συγκρούσεων και να συμμετάσχουν στις εργασίες του προγράμματος με εκπαιδευτικούς από την Ρουμανία, την Εσθονία, την Τουρκία και την Λιθουανία.

Η επόμενη κινητικότητα θα πραγματοποιηθεί στην Ελλάδα. Οι εκπαιδευτικοί των παραπάνω χωρών θα επισκεφθούν τα Φάρσαλα από 13 έως 17 Μαρτίου προκειμένου να παρακολουθήσουν σεμινάρια και εργασίες του προγράμματος και να πραγματοποιήσουν πολιτιστικές επισκέψεις στην ευρύτερη περιοχή της Θεσσαλίας.

Η παιδαγωγική ομάδα Erasmus