erasmus rom2
Ανακοινώσεις Γενικά Δράσεις Κοινωνικές Σχολείο

Ολοκλήρωση προγράμματος Erasmus+ KA229 του 4ουΔ.Σχολείου Φαρσάλων

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία η τελευταία κινητικότητα του προγράμματος Erasmus+ KA229 του 4ουΔ.Σχολείου Φαρσάλων. Τρεις εκπαιδευτικοί του σχολείου μας (Kαραγεωργίου Αφροδίτη, Δημητρόπουλος Δημοσθένης και Χαριτούδη Μάρθα) επισκέφτηκαν την πόλη Gheorgheni της Ρουμανίας και ειδικά το σχολείο Școala Gimnazială Vaskertes για το  διάστημα από 13-05-2023 έως 20-05-2023. Ενημερώθηκαν για τα ζητήματα που αφορούν το πρόγραμμα “Win-win conflict” και τους τρόπους επίλυσης των ενδοσχολικών συγκρούσεων και παρακολούθησαν ένα πλούσιο πολιτιστικό πρόγραμμα στην πόλη Brasov.

Με αυτήν την κινητικότητα, κλείνει το πρόγραμμα Erasmus+ για το σχολείο μας και μας αφήνει πλουσιότερους σε γνώσεις και εμπειρίες σχετικά με τα εκπαιδευτικά ζητήματα. Ελπίζουμε στο μέλλον να μπορέσουμε να εκπονήσουμε ξανά, ένα εξίσου ωφέλιμο για τους εκπαιδευτικούς και την σχολική κοινότητα, ευρωπαϊκό πρόγραμμα.

Οι εκπαιδευτικοί της Παιδαγωγικής Ομάδας Erasmus+