dendro euxon 2023 logo
Δράσεις Κοινωνικές Σχολείο ΤΠΕ

Το δέντρο των ευχών

H εκπαιδευτικός Πληροφορικής Ευαγγελία Σπανού, οι μαθητές και οι μαθήτριες της Γ’ τάξης του σχολείου μας συμμετείχαν στην πολύ ενδιαφέρουσα ιδέα για τη δημιουργία μιας συνεργατικής πρωτότυπης ψηφιακής έκθεσης χριστουγεννιάτικων καρτών.

Στέλνουμε λοιπόν και εμείς τα έργα μας στο χριστουγεννιάτικο δέντρο το οποίο “στολίστηκε” με τις δημιουργίες των συμμαθητών μας.

Τα “Τριτάκια” μας, χρησιμοποιώντας λογισμικά σχεδίασης στέλνουν σε όλους τις ευχές τους και δείχνουν στην πράξη πως στα εργαστήρια ΤΠΕ των Σχολείων μας μαθαίνουμε και γίνονομαστε δημιουργικοι διασκεδάζοντας και παίζοντας.

Ευχαριστούμε την κα Βίκυ Κάζη, πληροφορικό σε δημοτικά σχολεία του Αλίμου Αττικής για την ιδέα και την οργάνωσή της.

Ευχόμαστε σε όλους

καλά Χριστούγεννα, με υγεία και κάθε ευτυχία και

ένα νέο έτος με αγάπη και ειρήνη σε όλο τον πλανήτη.

Περιηγηθείτε με τα πλαϊνά βέλη δεξιά για να θαυμάσετε τις δημιουργίες των μαθητών μας. Κάντε κλικ στα ονόματα για να δείτε τις κάρτες τους.